PRDM


PRDM S.A. w Ostrzeszowie - O firmie.
> Historia firmy, teraźniejszość, nasze priorytety.

Historia firmy
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. w Ostrzeszowie swoją działalnością sięga do roku 1947 r. kiedy to na bazie Zarządu Dróg Krajowych, jako jednostkę podległą Wojewódzkiej Dyrekcji Dróg Krajowych w Poznaniu, utworzono Rejon Eksploatacji Dróg Publicznych (REDP) w Ostrzeszowie. REDP działał na terenie powiatów: ostrzeszowskiego, ostrowskiego i kępińskiego administrując, budując i utrzymując drogi, mosty oraz obiekty inżynierskie.

W 1975 r. w wyniku reorganizacji drogownictwa w Polsce nastąpiło połączenie REDP i Powiatowego Zarządu Dróg Lokalnych (PZDL) i powstała nowa jednostka administracyjno – wykonawcza w zakresie utrzymania i budowy dróg i mostów oraz obiektów inżynierskich pod nazwą Rejon Dróg Publicznych.

1 stycznia 1992 r. nastąpiła kolejna restrukturyzacja służb drogowych i decyzją Ministra Transportu utworzono przedsiębiorstwo państwowe o nazwie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych w Ostrzeszowie. Przedmiotem jego działania było wykonywanie specjalistycznych robót drogowych i mostowych, budowlano – montażowych oraz działalność produkcyjna. Przedsiębiorstwo podległe było Ministrowi Transportu i Gospodarki Morskiej, a po reformie administracyjnej państwa organem założycielskim został Wojewoda Kaliski.

W dniu 1 października 1998 r. powołano spółkę prawa handlowego pod nazwą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Spółka Akcyjna w Ostrzeszowie i w takim kształcie działamy obecnie.
 
Teraźniejszość
Naszą zasadniczą działalnością nadal pozostaje budowa i modernizacja dróg, ulic, placów oraz mostów w sferze zamówień publicznych a także na zlecenie firm i osób prywatnych. Wykorzystujemy bardzo dobrze wyposażoną bazę sprzętową (rozściełacze, walce, koparki) oraz naszą wytwórnię mas bitumicznych.
 
 
Staramy się stale poszerzać nasz profil działalności, dlatego w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt w regionie produkujemy wysokiej jakości beton towarowy. Dysponujemy dwoma węzłami betoniarskimi o najwyższej w południowej Wielkopolsce łącznej wydajności 120 m3/h.

Dzięki flocie betorniarek samochodowych (także z pompami) nasz beton dowozimy na miejsce budowy w tereny miejskie oraz wiejskie. Posiadamy laboratorium zakładowe, które prowadzi stały nadzór, gwarantując najwyższą jakość i zgodność z normami. Dodatkowo produkujemy prefabrykaty betonowe wibroprasowane takie jak bloczki, krawężniki, obrzeża.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty naszej betonowni.
Nasze priorytety
W naszych działaniach zawsze kierujemy się jakością oferowanych przez nas usług i produktów. Chcemy aby renoma, którą od wielu lat budują nasi doświadczeni pracownicy była stale aktualna.

Praca, którą wykonujemy jest dobrze postrzegana przez zleceniodawców, o czym mogą świadczyć referencje. Referencje z wybranych zleceń można zobaczyć w dziale realizacje. Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi tytułami biznesowymi.

 
Wróć na górę strony Strona główna   O firmie   Realizacje   Betonownia   Kontakt
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych S.A.
ul. Składowa 2
woj. Wielkopolskie
63-500 Ostrzeszów
telefon: +48 (62) 730 33 07
fax: +48 (62) 730 25 24